fbpx

VIDEO: Tureckú metropolu zasiahli silné dažde. Mnoho ľudí zostalo bez elektriny

Reklama
Hlavné mesto Turecka, Ankaru postihlo veľmi nepriaznivé počasie. Zdroj: X/Weather iCom

Vo večerných hodinách postihli hlavné mesto Turecka silné dažde. Doprava tam musela byť odstavená na viacerých úsekoch do pár hodín. Počas daždivého dňa zasiahli Ankaru aj krúpy, ktoré začali náhle padať z oblohy. Navyše stanice metra skončili pod vodou. 

Za posledné dni postihli Ankaru silné dažde, ktoré spôsobili viaceré škody. Prívalová voda prerušila dopravu, pričom na niektorých miestach zostala úplne paralyzovaná. Ako informuje Daily Sabath, doprava medzi stanicami metra OSB Törekent a Atatürk Cultural Center musela byť prerušená, pričom cestujúcich prevážali podporné autobusové spoje.

Na mnohých cestných úsekoch sa tvorili kaluže plné vody, čo komplikovalo dopravu. Počas dňa začali v uliciach mesta padať krúpy. Podľa miestnych to trvalo len pár minút. Ľudia na sociálnych sieťach píšu o budíčku, pretože toto neobvyklé vyčíňanie počasia pripisujú klimatickým zmenám.

„Nastal čas, aby sa celý svet spojil v boji proti klimatickým zmenám, ktoré ohrozujú životy ľudí. Vyzývame vedeckú obec, aby spojila najbystrejšie hlavy pre záchranu ľudstva,“ vyjadrila sa na Instagrame istá Maryna Lindgrenová.

Záplavy a výpadky elektriny 

Obyvatelia metropolitnej časti Keçiören prežívajú kvôli povodniam ťažké časy. V mnohých uliciach sa drží priveľa vody. Raily News píše, že zaplavené nie sú len odstavené vozidlá, ale aj pivnice domov či rôzne kancelárske priestory. Dážď spôsobil aj výpadky elektriny. Metropolitná samospráva Ankary uviedla, že v uliciach mesta operuje 444 hasičov a 70 vozidiel, aby minimalizovala negatívne účinky nepriaznivého počasia.

Starosta metropolitnej časti Ankary, Keçiören, Mesut Özarslan oznámil, že silné dažde, ktoré postihli región medzi 30. aprílom a 1. májom, negatívne ovplyvnili aj túto časť mesta. Podľa svojich slov navštívil regióny, ktoré hlásili najväčšie škody. „Pomôžeme našim občanom a spoločne prekonáme túto katastrofu,“ vyjadril sa. Počasie sa bohužiaľ podľa predpovede pre ďalšie dni neupokojí. Región môže očakávať daždivé dni s priemernou teplotou do 17 stupňov Celzia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie