fbpx

VIDEO: Viacero ľudí sa zranilo. Býk na rodeu preskočil plot a zaútočil na dav

Reklama
Jeden z býkov preskočil plot a namieril si to medzi ľudí. Zdroj: Reprofoto/ABC News

K neuveriteľnej tragédii takmer došlo na rodeu v americkom štáte Oregon. Jeden z býkov preskočil ohradu a vbehol medzi divákov. Zviera zranilo troch ľudí.

Na rodeo v meste Sisters v americkom štáte Oregon sa prišlo pozrieť zhruba 5 500 ľudí. Podľa NBC News , ABC a NDTV bol býk pomenovaný Party Bus. Vo videách zdieľaných online bolo možné vidieť dav spievať pieseň Lee Greenwooda „God Bless the USA“ predtým, ako býk preskočil plot.

Jeden z býkov pred poslednou jazdou večera krúžil po aréne, keď náhle preskočil plot a namieril si to medzi ľudí.

Na záberoch je vidieť, ako zviera nabralo na rohy jedného z návštevníkov a odhodilo ho na zem.

Celkovo býk zranil troch ľudí, dvaja z nich skončili v nemocnici, nikto by však nemal byť v ohrození života.

Asociácia Sisters Rodeo vydala v vyhlásenie, v ktorom uviedla, že traja ľudia boli zranení „priamym následkom býka, z ktorých dvaja boli prevezení do miestnej nemocnice,“  uviedla pobočka NBC KTVZ-TV .

Profesionáli v oblasti chovu dobytka Rodeo zaistili býka vedľa kotercov a umiestnili ho do ohrady, uviedla asociácia.

„Zabránili sme všetkému, čo sme mohli, ale nemôžeme zabrániť tomu, aby veľmi vyšportovaný býk skočil šesť stôp cez plot,“ povedal hovorca Sisters Rodeo Brian Witt.

„Je to veľmi zriedkavé. Stáva sa to zriedka. Ale stáva sa to.“ 

Asociácia profesionálnych rodeových kovbojov uviedla, že sobotňajší incident je pripomienkou toho, že „zatiaľ čo rodeo je veľmi zábavný šport, vo veľmi zriedkavých prípadoch môže predstavovať aj určité riziko.“

Minulý rok sa pri behu býkov v Pamplone na severe Španielska zranilo 35 ľudí. V minulosti došlo k podobnému incidentu v Peru, píše portál faktor.mk.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie