Moderátor Viktor Vincze, ktorý dlhé roky pôsobil na obrazovkách TV Markíza, oznámil 21. mája odchod z televízie, s ktorou bol spätý celých dvanásť rokov. Jeho rozhodnutie prekvapilo mnohých divákov, no sprevádzala ho napätá atmosféra, ktorá naznačovala hlbšie problémy v zákulisí. Vincze sa pre Denník N rozhovoril nielen o tom, čo sa dialo medzi zamestnancami, ale aj o skrytých súvislostiach, ktoré verejnosť doteraz nepoznala.
Po ukončení spolupráce s Markízou moderátor otvorene hovoril o sporoch s vedením spoločnosti. Jedným z najvýraznejších konfliktov bola snaha zamestnancov domôcť sa zákonom garantovaných príplatkov, ktoré im podľa jeho slov televízia roky nevyplácala. Proces, ktorý by mal byť štandardnou súčasťou pracovnoprávneho vzťahu, sa napokon natiahol na celý rok, pričom vedenie opakovane odkladalo jeho vyriešenie. Informuje Denník N.
„Žiadali sme, aby firma ľudom spätne zaplatila príplatky, ktoré im zo zákona patria a ktoré im Markíza roky neplatila. Hoci to nie je žiaden benefit, ale zákonný nárok, trvalo rok, po nekonečných odsúvaniach, kým takúto jednoduchú operáciu firma urobila,“ uviedol Viktor.
Vincze sa zároveň vrátil k situácii, keď sa spolu s Michalom Kovačičom po jeho odchode z televízie chystali na spoločný stream venovaný americkým voľbám.
Projekt, ktorý plánovali zverejniť na sociálnej sieti, však narazil na odpor zo strany vedenia. Podľa Vinczeho to vyvolalo otázky o rovnosti pravidiel, keďže iní zamestnanci televízie zároveň spolupracovali s verejnými inštitúciami.

Pripomenul napríklad moderovanie verejnej akcie Mariannou Ďurianovou, ktorú v čase jej angažmánu v Televíznych novinách organizovalo Ministerstvo práce pod vedením Erika Tomáša a financované bolo zo štátneho rozpočtu. Táto skutočnosť však podľa neho nevzbudila vo vedení žiadne pochybnosti.
„Ale to, že Marianna Ďurianová moderovala už počas práce v Televíznych novinách akciu pre ministerstvo Erika Tomáša, za štátne peniaze, to očividne nikomu neprekážalo,“ poznamenal Viktor.
Na tento rozpor upozornil priamo generálneho riaditeľa televízie. Počas ich osobného stretnutia poukázal na zmluvu týkajúcu sa spomínanej akcie, pričom v Centrálnom registri zmlúv zistil, že bola podpísaná až po tom, čo Ďurianová nastúpila do televízie. Jeho argumenty zostali bez odpovede – stretnutie sa podľa jeho slov skončilo rozpačitým tichom.
Vincze tiež narážal na priateľské vzťahy medzi niektorými kolegami a vedením televízie. Spomenul režiséra Jara Zápalu, ktorý podľa neho otvorene vystupoval proti iniciatíve skupiny zamestnancov, no zároveň sa v spoločnosti Ďurianovej a generálneho riaditeľa objavoval v prominentných priestoroch počas finále šou Let’s Dance.
„Taký Jaro Zápala otvorene napísal email proti nám a dnes chodí s Mariannou a generálnym riaditeľom na finále Let’s Dance do prvého radu,“ dodal.
Vincze tým chcel zrejme poukázať na nevyvážený prístup vedenia k jednotlivým zamestnancom, pričom jeho slová naznačovali určité sklamanie z vývoja pracovného prostredia, ktoré dlhé roky považoval za svoj profesijný domov.