fbpx

Vláda bude schvaľovať návrh záverečného účtu i odvolanie štátnych tajomníkov

Reklama

Deficit verejných financií SR dosiahol minulý rok dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP) a oproti rozpočtu bol nižší o 3,2 percentuálneho bodu, respektíve o 3,43 miliardy eur. Dlh verejnej správy predstavoval ku koncu vlaňajška 57,8 percenta HDP a oproti predpokladom bol nižší o 1,5 miliardy eur. Vyplýva to z návrhu Štátneho záverečného účtu SR za rok 2022, ktorý má v piatok schváliť dočasne poverený kabinet.

Medzi poslednými bodmi, o ktorých bude vláda v súčasnom zložení rozhodovať, bude odvolanie trojice štátnych tajomníkov – z Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Štátny tajomník rezortu zdravotníctva Michal Palkovič a štátna tajomníčka rezortu práce Soňa Gaborčáková sa majú stať členmi vlády odborníkov a viesť ministerstvá, na ktorých pôsobia.

Dočasný kabinet pod vedením Eduarda Hegera má schvaľovať aj návrh Ministerstva životného prostredia SR na riešenie znečistenia rieky Slaná, náklady na sanáciu odhadol envirorezort na vyše šesť miliónov eur. Kabinet bude schvaľovať aj návrh alokácie pre zabezpečenie opatrení na čistenie odpadových vôd, ktoré vznikli v dôsledku činnosti Petrochemy Dubovej.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie