fbpx

Kuffa sa presunie z kultúry k Tarabovi. Vláda odvolala a vymenovala ďalších štátnych tajomníkov

Zdroj: FOTO TASR/Jakub Kotian

Na Ministerstve kultúry SR končí ako štátny tajomník Štefan Kuffa. Jeho odvolanie schválila vláda na stredajšom rokovaní. Zároveň ho vymenovala za štátneho tajomníka envirorezortu.

Mária Marušku odvolala z pozície štátneho tajomníka agrorezortu. Pôsobiť bude ako štátny tajomník na rezorte kultúry. Na ministerstve životného prostredia skončí ako štátny tajomník Jozef Smatana a presunie sa na ministerstvo pôdohospodárstva.

S iniciatívou na výmenu štátnych tajomníkov prišiel šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS). Hlavným cieľom je, aby ministerstvá boli stranícky jednoliate. Tvrdí, že na odvolaní Kuffu z postu štátneho tajomníka MK nebol žiadny iný dôvod.

„Keby bol problém, tak ho nedávame na iné ministerstvo. Jediný dôvod je ten, že chceme mať plne vyťažených štátnych tajomníkov. (…) Je to na zvýšenie efektivity ministerstiev,“ podotkol Taraba.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie