Vlček: Samospráva pri tranzitnej migrácii znova zachraňuje situáciu. Ministerstvo zabezpečí pre migrantov núdzové prístrešie

Zdroj: FACEBOOK/Michal Vlček - starosta Vajnor

Samospráva pri tranzitnej migrácii znova zachraňuje situáciu. Starosta bratislavských Vajnôr Michal Vlček to uviedol na sociálnej sieti. V týchto veciach by mal podľa neho konať v prvom rade štát, ktorý má k dispozícii neporovnateľne väčšie personálne, finančné, materiálne a logistické kapacity.

„Každý, kto sleduje, čo vo Vajnoroch za posledné mesiace robíme, musí vedieť, že sa snažíme pomáhať, na druhej strane aj upokojovať našich občanov, aby nemali zbytočný pocit strachu. Je to však situácia, ktorú nevyrieši samospráva, tá môže len pomôcť. V tomto by to mala byť iniciatíva na strane štátu. Dlhodobo a systémovo na to kapacity jednoducho nemáme,“ skonštatoval starosta.

Podnety samospráv na štátne orgány týkajúce sa nelegálnej migrácie podľa starostu zostávali dlho bez reakcie. Upozorňuje, že utečenci sú často matky s deťmi, ktoré tu po zatvorení hraníc susedných štátov uviazli. Noci v chladnom počasí musia často tráviť aj niekoľkomesačné bábätká a malé deti. „K prípadu podchladeného bábätka musela byť privolaná aj rýchla zdravotná pomoc,“ dodal.

Aktuálne riešenie označil starosta za provizórne. Ministerstvo vnútra podľa neho prisľúbilo v stredu (11. 10.) začať stavať pred sídlom cudzineckej polície stanové mestečko.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie