fbpx

Vo veku 74 rokov zomrel svetoznámy hudobník Eric Carmen. Legendárne piesne pozná každý

Reklama
Eric Carmen, spevák piesní All By Myself, Go All the Way či Hungry Eyes (okrem mnohých iných), zomrel vo veku 74 rokov. Zdroj: X/Ryan Dunne

Umelecký svet navždy opustil americký spevák, skladateľ a hudobník Eric Howard Carmen vo veku 74 rokov. Bol bývalým frontmanom poprockovej kapely Raspberries. Medzi jeho najväčšie hity patria napríklad All By Myself, Go All The Way či Hungry Eyes. Úmrtie na webovej stránke oznámila jeho manželka Amy, ktorá aj uviedla, že zomrel v spánku. Príčinu smrti však neprezradila. 

„S obrovským smútkom konštatujeme, že zdieľame zdrvujúcu správu o úmrtí Erica Carmena. Náš milý, milujúci a talentovaný Eric zomrel cez víkend v spánku. Veľkú radosť mu prinieslo vedomie, že pre desiatky rokov sa jeho hudba dotýkala mnohých a bude jeho trvalým odkazom. Prosím, rešpektujte súkromie rodiny, pretože sme smútime za našou obrovskou stratou. „Láska je všetko, na čom záleží… verná a navždy“,“ napísala jeho manželka Amy Carmen.

Carmen sa narodil 11. augusta 1949 v Clevelande v americkom štáte Ohio. V roku 1970 spoluzaložil skupinu Raspberries, ktorá svoj debutový album vydala v roku 1972.Rozpadla sa však už v roku 1975. Carmen sa tak vydal na sólovú dráhu, ktorá bola neuveriteľne úspešná.

Zo sólových skladieb je najznámejšia All By Myself, ktorú neskôr do svojho repertoáru prevzala Celine Dion. Táto pieseň sa dokonca objavila aj vo filme Denník Bridget Jonesovej. Slávnym sa stal aj hit Hungry Eyes, ktorý sa objavil vo filmovej klasike z roku 1987 Hriešny tanec.

DPA pripomína aj Carmenove piesne Never Gonna Fall In Love Again a Make Me Lose Control, či Almost Paradise – na ktorej sa podieľal ako skladateľ.

V roku 2004 sa členovia skupiny  Raspberries opäť spojili a v USA vypredali množstvo koncertov.

Carmenova manželka Amy svoje vyjadrenie na webe zakončila slovami „láska je to jediné, na čom záleží… verná a navždy“. Ide o citát z jeho albumu Boats Against The Current z roku 1977. Carmen a Amy uzavreli manželstvo v roku 2016. Spevák bol predtým dvakrát ženatý a zo svojho druhého manželstva má dve deti.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie