fbpx

Vo Zvolene skončil tréner Russell, ale Michalovčania nič ani za stavu 2:0 v sérii nepodceňujú. Cibák: Poctivo na ľade i mimo neho

Reklama
Na snímke vľavo už bývalý hlavný tréner HKM Zvolen Jamie Russell, vpravo na snímke hore Jakub Cibák (Michalovce). Zdroj: TASR - Ján Krošlák, František Iván

Po sobotňajších zápasoch je jasné, že sezóna Tipos extraligy sa skončila pre HC Slovan Bratislava a HC´05 Banská Bystrica. Belasí nestačili v sérii na Košice, s ktorými prehrali hladko 0:4 na zápasy. Podobne dopadli aj Banskobystričania, ktorí nestačili pre zmenu na skvele hrajúcu Spišskú Novú Ves. V nedeľu pokračuje program štvrťfinále play-off ďalšími zápasmi. Stav medzi Popradom a Nitrou je 1:1 na zápasy.

Odlišné je to v sérii medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HKM Zvolen. Zemplínčania zvládli oba domáce zápasy pomerne jednoznačne – 5:0 a 5:1. Tentoraz sa táto dvojica stretne na zvolenskom ľade, pričom domáci hráči HKM budú už bez trénera Jamieho Russella, ktorého manažment klubu po (nielen) týchto výsledkoch a prípravách na zápasy prepustil. Mužstvo do konca sezóny povedie Norbert Javorčík.

Séria tak razom dostáva nový náboj. V tábore Michaloviec sú však radi, že aktuálne vedú 2:0 na zápasy. My sme oslovili obrancu 2. formácie Jakuba Cibáka, ktorý nám ochotne poskytol rozhovor.

„V prvom rade sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať úvodné domáce zápasy. Nebolo to vôbec ľahké, ale v zápasoch sa nám podarilo streliť celkovo 10 gólov, a to rozhodlo. Boli sme navýsosť efektívni. Fungovali nám aj špeciálne tímy a veríme už len tomu, že to takto bude ďalej pokračovať,“ rozhovoril sa nádejný hokejista. Už skúsený.

Vedenie 2:0 je potešiteľné, no môže byť aj zradné. Preto sa zverenci fínskeho trénera Tomeka Valtonena poctivo pripravovali na zápasy vo Zvolene, kde ich nečaká prechádzka ružovou záhradou. O to viac, že Rytieri mobilizujú sily, odvolanie trénera Jamieho Russella je toho dôkazom.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie