fbpx

Vodafone oznámil, že zruší 11.000 pracovných miest

Reklama
Zdroj foto: vodafone.co.uk

Britský mobilný gigant Vodafone v utorok oznámil, že plánuje zrušiť 11.000 pracovných miest v priebehu nasledujúcich troch rokov. Nová výkonná riaditeľka Margherita Della Valleová sa totiž snaží zmeniť a zjednodušiť organizáciu, ktorá zápasí so slabými výsledkami.

„Náš výkon nebol dostatočne dobrý. Vodafone sa musí zmeniť, aby sme mohli dôsledne poskytovať služby,“ uviedla vo vyhlásení a dodala, že zjednodušenie štruktúry pomôže zlepšiť konkurencieschopnosť spoločnosti.

Della Valleová bola natrvalo vymenovaná do funkcie začiatkom mája po piatich mesiacoch dočasného šéfovania. Jej predchodca Nick Read odstúpil z postu začiatkom decembra po štvorročnom pôsobení, ktoré poznačil prudký pokles cien akcií spoločnosti. Z Vodafonu odišiel po rokovaniach o zlúčení jeho operácií v Spojenom kráľovstve s konkurenčným Three UK, ktorý vlastní hongkonská CK Hutchison.

Podľa správ v médiách obchod v hodnote 15 miliárd libier (17,25 miliardy eur) je blízko dokončenia. Vodafone oznámil za uplynulý finančný rok do konca marca 2023 pokles zisku o 1,3 % na 14,7 miliardy GBP. A predpovedá malý alebo žiadny nárast zisku počas aktuálneho finančného roka.
(1 EUR = 0,86943 GBP)

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie