fbpx

Vojna na Ukrajine určí nový svetový poriadok, píše Kremeľ v tajnom dokumente

Reklama
Na snímke vľavo Vladimir Putin ako príslušník KGB. Vpravo už ako ruský prezident. Zdroj: kremlin.ru

„Výsledok bojov na Ukrajine do značnej miery určí kontúry budúceho svetového poriadku.“ Rusko v ňom vyzýva k „útočnej informačnej kampani“ a ďalším krokom proti Západu na čele so Spojenými štátmi.

Tajný dokument datovaný k 11. aprílu 2023 údajne poskytla americkému denníku jedna z európskych spravodajských služieb. Na rozdiel od oficiálnej verzie Koncepcie zahraničnej politiky Ruskej federácie používa oveľa priamočiarejší jazyk.

Spojené štáty podľa dokumentu vedú koalíciu západných „nepriateľských krajín“. Tie sa usilujú o oslabenie Ruska, pretože Moskva je „hrozbou pre západnú globálnu hegemóniu“. Ruské ministerstvo zahraničia preto vyzýva na opatrenia vo vojensko-politických, ekonomických a obchodných a informačno-psychologických sférach.

„Je dôležité vytvoriť mechanizmus na vyhľadávanie zraniteľných miest ich („nepriateľských štátov“, pozn. red.) vonkajšej a vnútornej politiky s cieľom vypracovať praktické kroky na oslabenie protivníkov Ruska,“ cituje z dodatku denník The Washington Post.

Ako nástroj umožňujúci zmenu svetového poriadku v prospech Ruska Kremeľ podľa dokumentu vidí už viac ako dva roky trvajúcu vojnu s Ukrajinou. Je teda evidentné, že Moskva boje vníma ako neoddeliteľne späté so schopnosťou presadiť sa v globálnom meradle, poznamenáva The Washington Post.

Dodatok potvrdzuje hybridnú vojnu so Západom

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie