fbpx

Voľby23: PS a KDH trvajú na tom, že do volieb pôjdu samostatne

Reklama
Zdroj foto: progresivne.sk 

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) idú do septembrových parlamentných volieb samostatne. KDH považuje za bezpredmetné diskutovať o povolebnej koalícii pred konaním volieb. PS si vie prípadnú vládnu koalíciu predstaviť so stranami, s ktorými budú mať hodnotový prienik a šancu na vytvorenie zmysluplnej, kompetentnej a proeurópskej vlády.

„PS ide do volieb samostatne. Pretože je pre nás dôležité ponúknuť voličom skutočnú stabilitu, aby mohli voliť stranu, ktorej predstavitelia sú názorovo jednotní, fungujú ako tím a po prekročení brán parlamentu sa nezačnú rozpadať a spôsobovať ďalší chaos. Preto spájanie vylučujeme a na spoluprácu sme pripravení po voľbách,“ uviedol pre TASR riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva. Hnutie podľa jeho slov drží palce stranám, ktoré sú pod hranicou zvoliteľnosti, aby sa im podarilo pospájať.

Predseda KDH Milan Majerský potvrdil, že naďalej platí stanovisko hnutia a do volieb ide samostatne. „Spájame konzervatívne a kresťansko-demokratické osobnosti na svojej kandidátke. Konzervatívny a kresťansko-demokratický volič na Slovensku si zaslúži mať jasnú a čitateľnú stranu, ktorá ho bude sebavedomo a s čo najsilnejším zastúpením reprezentovať v parlamente. Od ľudí si preto v tomto období pýtame silný mandát, ktorý to umožní,“ podčiarkol.

Expremiér a líder mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger v utorok uviedol, že si vie predstaviť povolebnú koalíciu s KDH a PS. Kabinet v takomto zložení by podľa neho bol konštruktívnou alternatívou a vládou pokoja. Na otázku o prípadnej predvolebnej spolupráci Demokratov s KDH a ďalšími stranami odpovedal, že sú tomu otvorení, no „loptička“ je v rukách iných strán. Upozornil pritom na hrozbu prepadnutia hlasov voličov v septembrových voľbách.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie