fbpx

Vrah zo Šale útočil na rodinu nožom. Bodná zbraň figuruje v prípadoch po celom Slovensku

Zdroj: FOTO TASR/Erika Ďurčová, GETTY IMAGES/Stefano Madrigali

Pri tragickej udalosti v Šali prišli o život dvaja ľudia, ďalší dvaja skončili v nemocnici s bodnými poraneniami. V tejto súvislosti prinášame výberovú chronológiu útokov nožom na Slovensku od roku 2016.

2016
27. januára – Po policajnej streľbe v Liskovej v okrese Ružomberok zahynul 45-ročný Ferdinand P. Na policajtov útočil vojenským nožom.

2017
26. augusta – V Novej Bani muž dobodal kuchynským nožom svoju 41-ročnú manželku Ľubicu T. sediacu v policajnom aute. V nemocnici zraneniam podľahla.

2018
1. decembra – Dva prípady útoku nožom riešila banskobystrická polícia. Pri prvom utrpela mladá žena ťažké zranenia, v druhom zasa žena bodla dvakrát nožom svojho druha.

2019
3. novembra – Útok nožom na mladú ženu sa odohral v Banskej Bystrici. Útočník ju vážne poranil na jednej z bočných ulíc Námestia SNP.

8. decembra – Polícia zasahovala v podzemnej garáži v mestskej časti Košice-Juh v blízkosti centra mesta, kde útočil agresívny muž ozbrojený nožmi. Policajti proti nemu použili strelnú zbraň.

2020
11. júna – Pri incidente v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach zomrel zástupca riaditeľky školy. Päť osôb bolo zranených, medzi nimi aj deti. Páchateľom, ktorý útočil nožom, bol bývalý žiak. Policajti ho zastrelili.

2021
4. apríla – Pri hádke dvoch mužov došlo v jednom z bytov na Ulici SNP v Humennom k útoku nožom. Starší muž napadol mladšieho a porezal ho na krku.

2022
14. júna – V hoteli v Dubnici nad Váhom zaútočil cudzí štátny príslušník na ďalšieho cudzinca nožom. Spôsobil mu poranenia.

18./19. februára – Viaceré hliadky zasahovali počas jedného víkendu v okrese Senec pri dvoch prípadoch, ktoré si vyžiadali dvoch zranených. Išlo o bodné poranenie spôsobené útokom nožom. Jeden incident sa odohral v obci Nová Dedinka a druhý zase v Senci.

2023
2. apríla – V Likavke pri Ružomberku zavraždil páchateľ nožom 55-ročného muža. Druhá osoba utrpela päť bodných rán a previezli ju do nemocnice.

1. novembra – Útočník napadol nožom vo vlaku z Košíc do Žiliny 22-ročnú ženu. Po útoku ju hospitalizovali v nemocnici.

5. novembra – Tri osoby zranil mladík na terase reštaurácie v Dubnici nad Váhom. Dvoch zranil nožom a jedného zbil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie