fbpx

Tatranskí ZÁCHRANÁRI opäť v akcii, tentokrát kvôli dvom zraneným turistkám

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash/Yewhenii Dubrovskyi, Ian Taylor

Vysoké Tatry 4. júla – Horskí záchranári pomáhali v stredu (3. 7.) dvom zraneným českým turistkám vo Vysokých Tatrách. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojej webovej stránke, píše TASR.

Pri Rázcestí pod Húpačkami po úraze dolnej končatiny 30-ročná žena nemohla ďalej pokračovať. Horskí záchranári ju po príchode vyšetrili a zranenú končatinu jej zafixovali. „Terénnou štvorkolkou HZS ju transportovali do Starého Smokovca, kde si ju prevzala do V popoludňajších hodinách bola HZS požiadaná o pomoc pre 43-ročnú turistku, ktorá spadla na modrom turisticky značenom chodníku pri zostupe zo Slavkovského štítu v oblasti pod Ostrým hrebeňom a poranila si hornú končatinu.

O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu, ktorá po medzipristátí v Starom Smokovci zobrala na palubu záchranára HZS. Po príchode na miesto bola žena vyšetrená, ošetrená a po zafixovaní zranenej končatiny letecky evakuovaná z terénu,“ uviedla HZS s tým, že ženu transportovali do nemocnice v Poprade.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie