fbpx

Za jediný deň záchranári zasahovali pri vyše 70 prípadoch kolapsov z horúčav

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Mužla/Diana Semanová

Záchranári v stredu do 16.00 h zasahovali pri 73 kolapsových stavoch v súvislosti s vysokými teplotami. TASR o tom informovala Petra Klimešová z oddelenia komunikácie a marketingu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR.

„Najviac zásahov evidujeme v Banskobystrickom kraji, a to 14. Najmenej výjazdov sme zaznamenali v Trnavskom kraji, kde sme sanitku vyslali k pacientom päťkrát,“ dodala.

Záchranári na sociálnej sieti priblížili, že v súvislosti s horúčavami sú najčastejšie vysielaní k prípadom dehydratácie, ku kolapsovým stavom, k teplotám, ku kŕčom a k úrazom po kolapsových stavoch. „Tie sú výsledkom nedostatočnej úpravy denného režimu vzhľadom na horúčavy,“ podotkli.

Medzi najčastejšie chyby počas horúčav podľa nich patria nedostatočný pitný režim, pobyt na slnku počas kritických hodín, príliš kalorická strava, požívanie alkoholických nápojov, zvýšená fyzická aktivita či nesprávny odev.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie