fbpx

Začali sa opravy diaľnice D2 medzi hraničným priechodom Brodské a Bratislavou

Reklama
Na snímke prebiehajúce opravné práce mosta na dia¾nici D2 medzi križovatkou Lamaè a tunelom Sitina v smere z Malaciek do Bratislavy 26. augusta 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Zdroj foto: TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) postupne opravuje vozovku na diaľnici D2 medzi hraničným priechodom Brodské/Břeclav a Bratislavou. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Ako doplnila, ide prevažne o opravu vonkajšieho jazdného pruhu a krajnice. Opravné práce potrvajú v súhrne zhruba do polovice júna, závisiac od poveternostných podmienok. „Opravné práce prevažne spočívajú vo výmene obrusnej a ložnej vrstvy vozovky v rôznych hrúbkach od päť do 18 cm, v závislosti od potreby na danej časti úseku,“ uviedla Žgravčáková.

Najskôr sa začne vyfrézovaním vozovky v požadovanej šírke a hrúbke, následne je povrch vyzametaný a zalejú sa trhliny na vozovke. Potom je aplikovaný spojovací postrek a tam, kde si to stav vozovky vyžaduje, bude použitá aj výstužná geomreža. Pokračuje sa postupným kladením nových vrstiev asfaltového koberca, ktoré sú po položení zhutnené a zavalcované.

„Opravu D2 sme rozdelili do niekoľkých častí. Najskôr sme sa pustili do opravy vonkajšieho jazdného pruhu a krajnice na D2 v smere z Bratislavy do ČR v kilometri 55,020 až 54,370. Táto oprava bola rozdelená na dve etapy, prvá už prebehla a do druhej sa pustíme budúci víkend,“ doplnila hovorkyňa NDS.

Doprava bude vedená vo voľnom jazdnom páse. „Žiadame motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov. Najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti,“ apelovala hovorkyňa NDS.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie