Rovnako ako priťahujú škodlivý prach, vytvárajú aj negatívne myšlienky. Podľa feng šuej patria medzi pozitívne rastliny najmä fikusy, paprade, chryzantémy, bambusy, visiace a popínavé rastliny. Vhodné sú aj ďalšie kvitnúce rastliny s guľatými listami.
Osobitnú pozornosť vyžaduje rozmiestnenie rastlín. Každá má špecifické vlastnosti, preto sa rôzne druhy hodia do určitých miestností. V miestnostiach, kde spíte, by malo byť menej rastlín. Väčšie množstvo kvetov a farieb si potom doprajte v obývačke a pestrosti sa nevyhýbajte ani v kuchyni.
Vyhnite sa umelohmotným nádobám
Samotný pohľad na rastlinky nás napĺňa radosťou. V priestore bez rastlín chýba živosť, neprúdi tu energia, a to sa vo finále odráža na našej nálade aj na zdraví.
Podľa feng šuej by mali byť kvety umiestnené v keramickej či drevenej nádobe s odtokovou dierkou a záchytnou miskou na prebytočnú vodu. Vyhnite sa umelohmotným nádobám, tie kvetom nesvedčia, dusia ich a utláčajú ich prirodzenú energiu.
Ostré dlhé listy rôznych paliem či podobných rastlín vysielajú energiu bodavú a ostrú, prispievajú vraj k hádkam. Radšej voľte druhy paliem s listami tvoriacimi vejáre. Kaktusy svojimi tŕňmi tiež nie sú ideálne.
Umiestniť ich ale podľa feng šuej môžete pred dom ako ochranu pred svojimi nepríjemnými susedmi. Pokiaľ nemáte atraktívny výhľad z okna, osaďte parapety hojne kvetinami. Rastlinky potom ochránia proti vplyvu zlej energie zvonku a navyše skrášľujú výhľad z okna.
Rastliny by mali byť predovšetkým živé, zdravé a nezaprášené. Pokiaľ sú rastliny akokoľvek narušené, prinášajú skôr zlú energiu a smútok, dodáva tvbydleni.cz.
Ktoré rastliny sú vhodné do príbytkov?
Tučnolist
Nenáročná sukulentná rastlinka pochádzajúca zo strednej Afriky. V byte dorastá asi do výšky jedného metra. Charakteristická je svojimi masívnymi zelenošedými listami s červenkastým okrajom. Práve vďaka nim rastlina vydáva pozitívne vibrácie. Táto rastlina prináša šťastie.
Cyklámen perzský
Patrí medzi najobľúbenejšie kvitnúce izbové rastliny. Nie je bohužiaľ príliš ľahký na pestovanie. Cyprus nemá rád prievan, cigaretový dym, ani ústredné kúrenie. Má rád svetlé miesta, ale musí byť chránený pred priamym slnečným žiarením.
Begónia
Prirodzeným stanovišťom begónie sú tropické vlhké lesy, preto si vyžaduje vysokú vlhkosť a mierne tienisté miesto. Begónie sa najlepšie vysádzajú do širokých plytkých nádob a je nutné ich chrániť pred priamym slnečným svetlom a prievanom.
Fikus
Rastlina je vysoká asi tri metre a jej zelené listy sú veľmi dekoratívne. Nie je ťažké ho pestovať. Vyžaduje svetlé miesta, vlhký vzduch a listy je dobré aspoň raz za mesiac dobre umyť špongiou.
Fialka africká
Je jednou z najobľúbenejších izbových rastlín a pestuje sa veľmi ľahko. Niektoré odrody si môžeme užívať po celý rok. Na výber je z asi 100 odrôd fialiek v najrôznejších farbách. Kvetom vyhovujú svetlé miesta. Má rada vysokú vlhkosť, ale nesvedčí jej kropenie.
Vďaka týmto jednoduchým tipom si môžete vytvoriť harmonický a vyvážený domov, ktorý podporuje pozitívnu energiu a pokoj.