fbpx

Zásoby krvných skupín B a 0 s negatívnym Rh faktorom sú nízke

Reklama
Na snímke odber krvi poèas akcie Letná kvapka krvi Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice s hokejistami HC Košic v spolupráci s Národnou transfúznou službou Košice v UNLP Košice 22. júla 2022. FOTO TASR - Roman Hanc *** Local Caption *** profil odber krv ruka Národná transfúzna služba Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice
Zdroj foto: TASR

Národná transfúzna služba (NTS) SR aktuálne eviduje pokles zásob krvných skupín B a 0 s negatívnym Rh faktorom. V tejto súvislosti apeluje na darcov, aby pomohli a darovali krv. Informuje o tom na sociálnej sieti.

„Darovaním krvi pomôžete doplniť hraničný stav zásob týchto krvných skupín. Ak ste vhodnými darcami krvi, radi vás uvítame na niektorom z našich odberných centier alebo výjazdových odberov,“ uviedla NTS.

Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, aspoň 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky. Muži môžu krv darovať každé tri a ženy každé štyri mesiace. Všetky aktuálne usmernenia k darovaniu krvi sa nachádzajú na webovej stránke www.ntssr.sk. Objednať sa na odber možno aj on-line na webe či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie