fbpx

Zdravotný stav premiéra Fica sa zlepšuje. Vláda dokončuje lex atentát

Reklama
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) začína výjazdové rokovanie vlády v Handlovej v okrese Prievidza v stredu 15. mája 2024. Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Zdravotný stav predsedu vlády SR Roberta Fica sa naďalej zlepšuje. Po rokovaní vlády to uviedol podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák. Postupne prichádzajú prvé legislatívne zmeny. V stredu na Úrade vlády o pláne opatrení rokovala Bezpečnostná rada SR, ale aj vláda.

„Väčšina závažných komplikácií, ktorými sme čelili na začiatku, pominuli, teraz vyvstávajú otázky, ktoré sa týkajú rekonvalescencie, ale tá by mohla byť napokon aj rýchlejšia, ako sme pôvodne predpokladali,“ uviedol Kaliňák.

Potvrdil, že premiéra budú ambulantne ošetrovať v bratislavskej Nemocnici sv. Michala. „Kedy sa vráti do práce, bude záležať od rozhodnutia lekárov i jeho subjektívneho pocitu,“ dodal.

Premiéra postrelil 71-ročný muž po rokovaní vlády v Handlovej 15. mája. Streľbou z blízka mu páchateľ činu spôsobil viaceré vážne zranenia.

Bezpečnostné opatrenia, Lex atentát 

Od atentátu na premiéra ubehli tri týždne a postupne prichádzajú prvé legislatívne zmeny. V stredu na Úrade vlády o pláne opatrení rokovala Bezpečnostná rada SR, ale aj vláda.

Medzi zmenami je chránené bývanie pre najvyšších predstaviteľov štátu, obmedzenie protestov či mediálny zákon z dielne Slovenskej národnej strany (SNS).

O finálnom rozsahu opatrení má podľa ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nom. SNS) rozhodnúť koaličná rada. Podľa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas) sa legislatívne zmeny objavia na budúcotýždňovom rokovaní vlády.

Nateraz je známe len to, že z protestov by mali byť vyradené rezidenčné zóny a demonštrácie by sa mali sústrediť na tradičné miesta – ako je napríklad bratislavské Námestie SNP.

Po Bezpečnostnej rade SR vyhlásil Šutaj Eštok, že vyšetrovanie ide podľa plánu. “Obrátime zem hore nohami, aby sme zistili, čo je za tým,” podotkol minister s tým, že polícia aj naďalej pracuje s verziou, že útočník nebol sám.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie