fbpx

Zelenskyj pricestoval do Paríža, bude rokovať s Macronom

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v nedeľu večer z Nemecka do francúzskej metropoly Paríž.

Lietadlo so Zelenským pristálo na leteckej základni Vélizy-Villacoublay neďaleko Paríža, kde ho privítali premiérka Élisabeth Borneová a ministerka zahraničných vecí Catherine Colonnová.

V Elyzejskom paláci sa Zelenskyj stretne na pracovnej večeri s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Rokovať budú o ďalšej vojenskej a humanitárnej pomoci Ukrajine čeliacej agresii ruskej armády.

„Paríž. Obranné a útočné schopnosti Ukrajiny sa s každou návštevou rozširujú. Väzby s Európou sú čoraz pevnejšie a tlak na Rusko rastie. Stretnem sa s mojím priateľom Emanuelom a budeme hovoriť o najdôležitejších bodoch bilaterálnych vzťahov,“ uviedol Zelenskyj na Twitteri.

Zelenskyj navštívil Francúzsko druhýkrát od februára 2022, keď sa začala invázia ruských síl na Ukrajinu. Zelenskyj v nedeľu absolvoval návštevu Nemecka, počas ktorej sa stretol s kancelárom Olafom Scholzom a s prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. V Aachene mu odovzdali Medzinárodnú cenu Karola Veľkého za rok 2023.

V sobotu bol ukrajinský prezident na návšteve Talianska, kde absolvoval schôdzky s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom a s premiérkou Giorgiou Meloniovou. Na súkromnej audiencii vo Vatikáne ho prijal aj pápež František, s ktorým Zelenskyj hovoril aj o deportáciách ukrajinských detí do Ruska.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie