fbpx

Zelenskyj privítal plány na založenie koalície na pomoc vzdušným silám Ukrajiny

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj privítal sľub Británie a Holandska vybudovať medzinárodnú koalíciu, ktorej cieľom bude pomôcť Ukrajine získať stíhačky F-16.

Zelenskyj v pravidelnom večernom príhovore uviedol, že ide o dobrý začiatok koalície. „Všetkým ďakujem,“ povedal. Ocenil aj podporu Francúzska pre túto koalíciu.

Britský premiér Rishi Sunak a predseda holandskej vlády Mark Rutte v utorok prisľúbili vytvorenie „medzinárodnej koalície“. Jej cieľom bude pomáhať ukrajinským vzdušným silám od výcviku pilotov až po zaobstaranie stíhačiek F-16.

Západné krajiny sa doteraz zdráhali poskytnúť Ukrajine moderné stíhačky, aby jej pomohli získať leteckú prevahu nad Ruskom. Sunak v pondelok okrem toho uviedol, že Británia sa pripravuje na otvorenie školy pre ukrajinských pilotov. Francúzsky prezident Emmanuel Macron približne v rovnakom čase ponúkol výcvik ukrajinských pilotov, no vylúčil posielanie bojových lietadiel na Ukrajinu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie