fbpx

Zelenskyj sa osobne zúčastní na summite G7 v Hirošime a summite LAŠ 

Reklama
Fotografia zo summitu lídrov štátov G7 19. mája 2023 (FOTO TASR/AP)
Zdroj foto: TASR

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa cez víkend osobne zúčastní na summite krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime. Oznámil to v piatok tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Olexij Danilov. 

„Bude sa tam rozhodovať o veľmi dôležitých veciach. Fyzická prítomnosť nášho prezidenta je preto dôležitá, aby bránil naše záujmy,“ uviedol Danilov pre ukrajinskú televíziu.

„Sme si istí, že náš prezident bude tam, kde Ukrajina potrebuje, aby bol – kdekoľvek na svete -, aby riešil záležitosti stability našej krajiny,“ dodal. Viaceré médiá v piatok ráno s odvolaním sa na nemenové zdroje informovali, že Zelenskyj sa na summite G7 v Hirošime zúčastní osobne. Podľa európskeho zdroja agentúry Reuters pricestuje Zelenskyj do Hirošimy v nedeľu.

Pôvodne bolo potvrdené, že Zelenskyj sa k účastníkom summitu pripojí prostredníctvom videokonferencie. Jeho osobná návšteva v Japonsku je prekvapením, píše stanica Sky News.

Lídri skupiny G7 oznámili sprísnenie sankcií uvaľovaných na Rusko za inváziu na Ukrajinu. Počas trojdenného summitu, ktorý sa začína v piatok, by mali tiež rokovať o postupe vo vojne na Ukrajine. Skupinu G7 tvoria Británia, Francúzsko, Japonsko, Kanada, Nemecko, Taliansko a USA.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie