fbpx

Zelenskyj v nedeľu večer pricestuje do Paríža, tvrdia diplomatické zdroje

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestuje v nedeľu večer do francúzskej metropoly Paríž.

V Paríži sa Zelenskyj podľa citovaných zdrojov stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa novín Le Figaro sa stretne aj s premiérkou Élisabeth Borneovou a ministerkou zahraničných vecí Catherine Colonnovou. Lietadlo so Zelenským by malo pristáť na leteckej základni Vélizy-Villacoublay neďaleko Paríža.

Volodymyr Zelenskyj v nedeľu absolvoval návštevu Nemecka, počas ktorej sa stretol s kancelárom Olafom Scholzom a s prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. Od šéfa nemeckej vlády dostal prísľub, že Berlín bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to len bude potrebné.

V sobotu bol ukrajinský prezident na návšteve Talianska, kde absolvoval schôdzky s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom a s premiérkou Giorgiou Meloniovou. Na súkromnej audiencii vo Vatikáne ho prijal aj pápež František, s ktorým Zelenskyj hovoril aj o deportáciách ukrajinských detí do Ruska.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie