fbpx

Zomrel slovenský Schwarzenegger. Významný archeológ a kulturista mal 74 rokov

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: pixabay.com

V stredu (21. 2.) vo veku 74 rokov zomrel archeológ, historik a bývalý vrcholový kulturista Peter Mosný. 

O jeho úmrtí informovalo mesto Žiar nad Hronom. Všimol si portál topky.sk.

Peter Mosný sa počas celého svojho života venoval archeológii a histórii. „Jeho zásluhou vznikol Svätokrížsky dom a súčasná podoba zrekonštruovaných priestorov biskupského kaštieľa,“ tvrdí mesto a dodáva, že „je autorom zoznamu pamiatok a pamätihodností nášho mesta, za ktorý bol v roku 2016 ocenený Cenou primátora mesta pri príležitosti osláv 770. výročia udelenia mestských práv Žiaru nad Hronom.“

„V minulosti realizoval viacero archeologických výskumov na Šášovskom hrade, v Žiari nad Hronom a jeho okolí,“ informuje samospráva.

Posledná rozlúčka sa uskutoční v pondelok (26. 2.) o 14.30 h v Žiari nad Hronom.

„Asi som nepoznal vo svojom živote človeka, ktorý by bol tak zanietený a oddaný histórii nášho mesta ako on. Spolu sme toho zažili veľmi veľa,“ uviedol primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal. „Jeho práca a množstvo archelogických nálezov však tu ostane po ňom aj pre budúce generácie,“ dodal primátor.

Slovenský Schwarzenegger

Mosný ako prvý na Slovensku vytlačil v tlaku na lavičke 200 kg.

V roku 1972 skončil na Majstrovstvách Slovenska v kulturistike druhý. Ako devätnásťročný mal obvod bicepsu 51 centimetrov, rovnaký ako mal Arnold Schwarzenegger.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie