fbpx

Zomrela hviezda detského seriálu z 90. rokov. Pred svojou smrťou bojoval s demenciou

Reklama
Na snímke Michael Gibson. Zdroj: X/TV Tonight Australia, FACEBOOK/Sheyne Rowley

Austrálska hviezda detských programov Michael Gibson zomrel v pondelok vo veku 69 rokov. Smutnú správu oznámila jeho manželka na sociálnych sieťach. Ako uviedol denník The Mirror, jeho smrti predchádzal takmer 2-ročný boj s demenciou.

„Mnohí z Vás už možno vedia, že môj milovaný manžel Michael zomrel. Opustil nás po dlhom boji s demenciou. Hoci bolo ťažké pozerať sa na to, som rada, že je už slobodný. Mali sme šťastie, že bol s nami,“ uviedla Gibsonova manželka Carol na sociálnej sieti.

Komik Michael Gibson sa preslávil v detskom programe Agro’s Cartoon Connection, ktorý v 90. rokoch minulého storočia vysielala austrálska televízna stanica Seven Network, uvádza The Mirror.

Detská šou

Išlo o bábkovú šou, ktorej titulnú postavu Agra nahovoril herec Jamie Dunn. „Zbohom, môj zábavný priateľ. Mám na teba pekné spomienky,“ rozlúčil sa Dunn so svojím kolegom.

Zosnulá hviezda sa učila svojmu remeslu od austrálskej rozhlasovej legendy Maxa Rowleyho, uvádza spravodajský portál Metro. V roku 1977 prestúpil na austrálsky Národný inštitút dramatických umení, kde študoval po boku hollywoodskych hviezd Mela Gibsona a Judy Davisovej.

Gibson po sebe zanechal manželku a dve deti.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie