fbpx

Zoslabnutý BERYL znovu ukázal svoju SILU! Lejaky a silný vietor zasiahli Texas

Reklama
Záplavy v Texase spôsobené hurikánom Beryl. Zdroj: TASR

V pondelok skoro ráno hurikán Beryl, o ktorom sme už pred časom informovali, zasiahol americkú pevninu v štáte Texas a priniesol so sebou prudký dážď a silný vietor. Hurikán, ktorý za sebou zanechal v Karibiku najmenej 11 obetí, si v americkom štáte vyžiadal ďalšiu obeť. V Houstone zaznamenali výpadky elektriny a zaplavené ulice.

Portál sme.sk uvádza, že na predmestí texaského mesta Houston zahynul jeden človek, keď na jeho dom spadol strom. Viac ako milión odberných miest zostalo po prechode hurikánu bez elektriny a na celom pobreží boli vydané výstrahy pred povodňami. Beryl síce počas prechodu nad mexickým polostrovom Yucatán zoslabol na búrku, no nad Mexickým zálivom opäť nadobudol silu hurikánu.

Očakáva sa, že Beryl znovu zoslabne, kým sa dostane hlbšie do vnútrozemia Spojených štátov. Nezvyčajne skorý príchod silného hurikánu podľa meteorológov je predzvesťou búrlivej hurikánovej sezóny. Texaské úrady varovali obyvateľov pozdĺž pobrežia, aby boli pripravení na prudké lejaky a povodne. V nízko položených oblastiach bola naviac nariadená evakuácia. Federálna agentúra už na miesto vyslala záchranné zložky a humanitárnu pomoc.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie