fbpx

Zubné benefity v zdravotných poisťovniach končia, rozhodlo ministerstvo

Reklama
Zubár. Zdroj: Pexels

Ministerstvo zdravotníctva informuje, že ruší benefity pre poistencov na zuby, ktoré im za niektorých okolností poskytujú zdravotné poisťovne. Podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej idú hľadať nový systém benefitov, ktoré budú ľudí viac motivovať podstupovať preventívne prehliadky. 

Zdravotné poisťovne poskytujú program benefitov pre svojich poistencov. V praxi to funguje tak, že ak absolvujú preventívne prehliadky, poisťovňa im napríklad preplatí niektoré vyšetrenia alebo lieky alebo pomôcky.

Jedným z najobľúbenejším benefitom bolo preplácanie zubných zákrokov

Dolinková pritom priznáva, že tieto benefity priniesli pozitívny efekt. Benefity sa podľa ministerstva podpísali pod lepšiu zubnú starostlivosť.

„Aj vďaka spojeniu zubného benefitu s absolvovaním preventívnej prehliadky u všeobecného lekára sa zvýšila účasť poistencov na preventívnych prehliadkach viac ako by bolo v sledovanom období bežne absolvované,“ informovala výkonná riaditeľka Asociácie zdravotných poisťovní SR Dajana Petríková.

Dôvod na rušenie benefitov je vraj finančný

„Benefity sú financované z toho istého zdroja ako aj zdravotná starostlivosť, to znamená zo zdravotných odvodov a platieb za poistencov štátu. Je preto dôležité, aby uvedené zdroje prinášali maximálnu hodnotu za peniaze pre pacienta,“ uvádza Dolinková.

Platia individuálne kritériá

Zubné benefity skončia už o pár dní, teda 30. apríla 2024.

To znamená, že do tohto dátumu platia individuálne kritériá jednotlivých zdravotných poisťovní pre preplatenie benefitu. Súvisiace žiadosti, ktoré spĺňajú všetky kritériá stanovené príslušnou zdravotnou poisťovňou, budú riadne vybavené.

[form_newsletter]

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie