fbpx

Zverejnili portrét kráľa Karola III. s jeho dedičmi

Reklama

Zdroj foto: Twitter/The Royal Family

Britský kráľ Karol III. si pri príležitosti svojej nedávnej korunovácie nechal vyhotoviť nový portrét, na ktorom je zachytený so svojimi dvoma dedičmi. Fotografia Karola po boku so synom Williamom, princom z Walesu, a vnukom, princom Georgeom, vznikla v trónnej sále Buckinghamského paláca v deň korunovácie 6. mája.

Snímka zobrazuje kráľa sediaceho v strede na jednom z páru trónnych kresiel z roku 1902, ktoré boli vyrobené na korunováciu kráľa Eduarda VII. pre budúceho kráľa Juraja V. a kráľovnú Máriu. Tieto kreslá boli použité aj pri korunovácii Karolovho starého otca, kráľa Juraja VI., v roku 1937.

Kráľ Karol III. je na najnovšom portréte so svojimi dedičmi vyobrazený v panovníckom rúchu s britskou imperiálnou korunou na hlave, pričom v rukách drží kráľovský orb a žezlo s krížom a po jeho boku stoja usmievajúci sa William a George.

Zdroj foto: Twitter/The Royal Family

Fotografiu zverejnili v piatok spolu s ďalším portrétom, na ktorom je vyobrazený kráľ Karol spolu s kráľovnou manželkou Kamilou, ako aj čestné pážatá kráľa a dôverníčky kráľovnej, píše DPA. Portrét takisto vznikol v trónnej sále Buckinghamského paláca a zhotovil ho Hugo Burnand, ktorý je tiež autorom svadobných fotografií Karola a Kamily z roku 2005.


           
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie