fbpx

400 ukrajinských vojakov začalo výcvik na obsluhu tankov Abrams

Reklama
WA 23 archív Grafenwöhr - Na archívnej snímke z 13. júla 2022 tanky typu Abrams M1A1 sa nachádzajú v areáli 1. brigády 3. pešej divízie vo výcvikovom priestore amerických ozbrojených síl Grafenwöhr v spolkovej krajine Bavorsko. USA do Nemecka dodali 31 tankov Abrams urèených na výcvik ukrajinských vojakov. Ten by sa mal zaèa v najbližších týždòoch.Hovorca Pentagónu Pat Ryder v pondelok potvrdil, že 31 výcvikových tankov typu Abrams M1A1 už je vo výcvikovom priestore amerických ozbrojených síl Grafenwöhr v spolkovej krajine Bavorsko. FOTO TASR/DPA ARCHIV - 13.07.2022, Bayern, Grafenwöhr: Panzer des Typs M1A2 Abrams stehen auf dem Gelände der 1. Brigade der 3. Infanterie-Division (Raider Brigade) während eines Besuchs des Bundespräsidenten bei den US-Streitkräften in Grafenwöhr. (zu dpa «Pentagon: Abrams-Übungspanzer im bayerischen Grafenwöhr angekommen») Foto: Daniel Karmann/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

Zdroj foto: TASR

Približne 400 ukrajinských vojakov začalo v Nemecku výcvik zameraný na používanie amerických tankov Abrams M1. S odvolaním sa na noviny The New York Times o tom v sobotu informovali britské médiá.

Prvá skupina ukrajinských vojakov začala v piatok výcvik zameraný na „obsluhu a údržbu“ vozidiel Abrams M1, ktoré sa považujú za najmodernejšie bojové tanky na svete, píše stanica Sky News.
Polovica z vojakov sa v bavorských mestách Grafenwöhr a Hohenfels školí v medicínskych zručnostiach vrátane podania prvej pomoci a v streľbe zo zbraní. Zvyšok absolvuje výcvik na údržbu tankov a tiež dopĺňanie paliva.

Hovorca Pentagónu Pat Ryder v polovici mája potvrdil, že do Nemecka bolo doručených 31 tankov, ktoré sa majú využiť počas výcvikového programu. Ten má trvať desať až dvanásť týždňov.
Očakáva sa, že nasadenie tankov Abrams v bojoch na Ukrajine má Kyjevu voči ruským silám poskytnúť výraznú výhodu, čo sa týka vybavenia.

Administratíva prezidenta USA Joea Bidena dodanie tankov Ukrajine do januára niekoľko mesiacov odmietala s argumentom, že ich údržba a opravy sú príliš komplikované a náročné. Následne Nemecko súhlasilo s dodávkou svojich tankov Leopard 2 Kyjevu a umožnilo Poľsku aj ďalším spojencom urobiť to isté.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie