fbpx

Agresívny Rus v Bangladéši chytal za fúzy a vlasy predavača, natočila ho kamera

Výstavba jadrovej elektrárne Ruppur v Bangladéši. Zdroj: Facebook/ International Youth Nuclear Congress

Zamestnanec ruského dodávateľa uránu pre prvú jadrovú elektráreň Ruppur v Bangladéši šokoval dvoch miestnych predavačov elektroniky, keď na nich zaútočil priamo v obchode. O potýčke sa dozvedelo vedenie elektrárne a zamestnancov dodávateľskej firmy Rosatom prepustilo. Incidentom sa zaoberá polícia. Muž podľa vedenia elektrárne bude musieť odísť späť do Ruska.

Napadnutie zachytil kamerový záznam v obchode s elektronikou v blízkosti Zeleného Mesta, kde pracovníci z elektrárne bývajú. Rusky hovoriaci muž – podľa vedenia Ruppuru zamestnanec ruského dodávateľa uránu, ktorým je atómová spoločnosť Rosatom – na záberoch jedného predajcu najprv chytá za fúzy a priťahuje k sebe. Incidentu prihliadajú ďalší najmenej traja ľudia, jeden z nich Rusa od miestneho predajcu odtrháva a následne volá pomoc, agresor napáda aj jeho.

Incident údajne pokračoval na parkovisku pred obchodom, kde mu však prizeralo niekoľko miestnych ľudí. Rus sa tak už podľa nich neodvážil bojovať ďalej, uvádza iDNES.cz. 

Vedenie jadrovej elektrárne Ruppur, ktorá je momentálne vo výstavbe podľa projektu ruského Rosatomu, sa o napadnutí dozvedelo a informovalo, že „zamestnanec dodávateľa bol prepustený a odíde do krajiny svojho trvalého bydliska“.

Spoločnosť zdôraznila, že incident bol pre nich „veľmi smutnou skúsenosťou“, pretože „riešenie konfliktov týmto spôsobom nie je prijateľné“. Podľa zástupcov elektrárne sa potýčkou zaoberá polícia.

Rusko v Bangladéši podľa webu Al-Džazíry financuje 90 percent projektu výstavby prvej bangladéšskej jadrovej elektrárne. Ruská pôžička v hodnote 12,65 miliardy dolárov je pre Bangladéš splatná do 28 rokov s desaťročným odkladom.

Elektráreň Ruppur sa nachádza asi 200 kilometrov západne od hlavného mesta Dháky. Do prevádzky mala byť uvedená v júli, otvorenie sa však oneskorí. Bangladéš je v súčasnosti závislý od dovozu plynu, ktorého cena však po ruskej invázii na Ukrajinu prudko vzrástla.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie