fbpx

Banka má nečakané problémy s platením aj výberom. Odstávku bude mať skoro celý deň

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik

Aktuálne jedna z našich najväčších bánk bojuje s nepríjemnosťami. ČSOB banka hlási problémy s platobnými kartami a zároveň naplánovala dlhú odstávku elektronických služieb. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

Československá obchodná banka už včera informovala o probléme s platobnými kartami na svojej stránke. Zaevidovali problémy s realizovaním transakcií platobnými kartami a tiež výbermi hotovosti z bankomatov najmä platobnými kartami VISA prostredníctvom služby Apple Pay.

Údajne na odstraňovaní problému intenzívne pracujú. Banka sa ospravedlňuje svojim klientom za vzniknuté problémy a odporúča dočasne používať klasickú platobnú kartu namiesto Apple Pay alebo Google Pay.

Odstávka až 19 hodín

Zároveň má banka naplánovanú odstávku elektronických služieb, v dôsledku ktorej budú celkom obmedzené služby Moja ČSOB, ČSOB SmartBanking a ČSOB API (PSD2). Klienti teda nebudú môcť využiť internetové bankovníctvo a neprihlásia sa ani do mobilnej aplikácie banky.

Odstávka má trvať až 19 hodín a uskutoční sa v sobotu 15.júna v čase od 00:01 hod do 19:00 hod. Ako sa uvádza na webe ČSOB, odstávka je nevyhnutná pre ďalšie skvalitňovanie služieb.

Bezhotovostné pobočky

Okrem toho má ČSOB banka aj dve novinky. Jednou z nich je zmena ďalších troch pobočiek na bezhotovostné. Ide o pobočku vo Vrábloch, Šamoríne a v Bratislave na Detvianskej ulici. K tejto zmene príde od 1. júla 2024.

Ďalšou zmenou je zmena pracovnej doby niektorých pobočiek, v dôsledku vyhovenia klientom. Tieto zmeny nastupujú do platnosti tiež k 1. júlu 2024:

  •  začiatok pracovnej doby pobočiek v Senci a Pezinku sa z 9:00 posúva na 8:30, obedná prestávka sa z 12:30 – 13:15 presúva na 11:45  – 12:30 a zatvárať sa po novom nebude o 17:00, ale už o 16:30,
  • v Bratislave na Žižkovej a Kazanskej nastáva zmena v zavedení obedňajšej prestávky, a to od 11:45 do 12:30. Čas otvorenia (9:00) a zatvorenia (17:00) pobočiek sa nemení.
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie