fbpx

Andrew Tate je na SLOBODE. Ďaleko sa ale NEDOSTANE

Reklama
Andrew Tate. Zdroj: Reprofoto/Forbes.com

Britsko-americký influencer Andrew Tate, ktorý je v Rumunsku obvinený z obchodovania s ľuďmi, znásilnenia a založenia zločineckej skupiny, môže opustiť krajinu, musí však zostať v Európskej únii. Rozhodol o tom v piatok súd v Bukurešti, informovala agentúra AP.

„Som slobodný. Prvýkrát za tri roky môžem opustiť Rumunsko. Fingovaný súdny proces sa rozpadá,“ napísal Tate po rozhodnutí súdu na sieti X.

Andrewa Tatea a jeho brata Tristana prvýkrát zatkli spolu s dvoma Rumunkami 30. decembra 2022 neďaleko Bukurešti. O tri mesiace neskôr ich z policajnej väzby presunuli do domáceho väzenia. Štvoricu obvinili zo znásilnenia, obchodovania s ľuďmi a založenia zločineckého gangu, ktorý sexuálne zneužíval mladé ženy a nútil ich účinkovať v komerčne distribuovaných pornografických videách. Od augusta 2023 boli na slobode, mohli sa však pohybovať iba po Bukurešti a susednej župe Ilfov.

Bratov Tateovcov znova zatkli 12. marca 2024, tentoraz na základe dvoch európskych zatykačov vydaných vo Veľkej Británii za prípady sexuálneho napadnutia z rokov 2012 – 2015.

Hoci prokuratúra vypracovala obžalobu už v júni 2023 a bukureštský súd pripustil žalobu 26. apríla, súdne pojednávanie sa stále nezačalo.

Jeden z jeho právnikov Eugen Vidineac verdikt privítal. Podľa neho ho umožnilo vzorné správanie a spolupráca jeho klienta. Dodal, že bratia Tateovci sú odhodlaní očistiť svoje meno a povesť.

Tate žije v Rumunsku od roku 2017. Na sociálnej sieti X, kde propaguje luxusný životný štýl, má vyše deväť miliónov sledovateľov. Pre mizogýnne názory a nenávistné prejavy mu zakázali prístup na rôzne sociálne platformy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie