fbpx

Archeológovia našli v Göringovom dome päť kostier. Žiadna z nich nemala ruky ani nohy

Reklama
Skupina amatérskych archeológov našla v dome, ktorý patril Hermannovi Göringovi, päť kostier. Zdroj: X/Grouse Beater

Tím poľsko-nemeckých amatérskych archeológov našiel v dome ríšskeho maršala Hermanna Göringa päť kostier. Polorozpadnutá budova sa nachádza v Poľsku na mieste bývalého nacistického veliteľstva Vlčie jamy, ktoré bolo predtým dôkladne preskúmané. Pozostatky troch dospelých, tínedžera a dieťaťa objavila skupina náhodou pri hľadaní zvyškov drevenej podlahy.

Jedného z členov tímu, Jensa Hfalka, zaujali stopy po starej drevenej podlahe. Chcel nájsť klince a iné zvyšky, a tak začal kopať. Neskôr skupina narazila na vodovodné potrubie a asi desať centimetrov pod zemou na fragment ľudskej lebky a neskôr na ďalšie kosti.

Privolaní policajti nenašli žiadne stopy po nedávnom zločine. Uviedli, že pozostatky patrili trom dospelým, jednému mladistvému a dieťaťu. Je možné, že išlo o rodinu, ktorá bola pochovaná v suteréne Göringovho domu.

Oktavian Bartoszewski, ktorý vydáva časopis Relikte der Geschichte, populárny v Nemecku medzi hľadačmi pokladov a bádateľmi, predložil niekoľko možností, čo sa mohlo stať. Podľa neho je možné, že telá sa na miesto dostali až po postavení domu.

Göring teda mohol vedieť o mŕtvych. Ďalšou možnosťou je, že sa tam dostali po skončení druhej svetovej vojny. Mohli byť obeťami masovej vraždy, ktorá nemala nič spoločné s nacistami. Prokuratúra prípad vyšetruje, ale zatiaľ nezverejnila žiadne výsledky.

Prečo im chýbali končatiny?

Všetkým kostrám chýbali ruky a nohy. Končatiny mohli byť amputované alebo sa menšie kosti mohli časom rozpadnúť.

Bývalé nacistické veliteľstvo Vlčie brlohy v severovýchodnom Poľsku navštívi ročne približne 200-tisíc turistov. Domy a bunkre na mieste, ktoré kedysi tvorilo 200 budov, postupne zarastajú machom a stromami. Okrem Göringa tu mal dom aj Adolf Hitler.

Miesto komplexu, ktorý sa stavia od roku 1940, bolo vybrané dômyselne. Rozsiahle Mazúrske jazerá, ktoré sa rozprestierajú východne od neho, tvorili pre sovietsku armádu ťažko prekonateľnú prekážku, zatiaľ čo rašeliniská a husté lesy v okolí sťažovali letecké operácie, uviedol nemecký časopis Der Spiegel.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie