fbpx

VIDEO: Na juhu Číny sa zrútila diaľnica, o život prišlo najmenej 19 ľudí

Reklama
V Číne sa zrútila diaľnica. (Zdroj: X/Wang Yu)

Pri zrútení časti diaľnice v južnej Číne zahynulo najmenej devätnásť ľudí. Informovali o tom miestne médiá. Ďalších tridsať ľudí podľa nich záchranári previezli do nemocnice. Čínska štátna televízia CCTV uviedla, že oblasť v posledných dňoch zasiahli silné lejaky.

K nehode, pri ktorej sa zrútil 17,9 metra dlhý úsek diaľnice, došlo v provincii Guangdong v stredu okolo 02:00 miestneho času (v utorok o 20:00 SELČ), uviedli úrady v meste Meizhou.

O život prišlo 19 ľudí

V prepadnutom úseku zostalo uväznených osemnásť vozidiel. „Celkovo bolo do incidentu zapojených 49 ľudí, z ktorých 19 bolo potvrdených ako mŕtvi,“ informovala televízia CCTV.

Provincia Kuang-tung s hlavným mestom Kuang-čou s 18 miliónmi obyvateľov je významným čínskym vývozcom a jedným z hlavných obchodných centier krajiny.

Región už niekoľko týždňov sužujú prudké dažde a silný vietor, ktoré v poslednom čase sužujú aj iné oblasti Číny. V susednej západnej autonómnej oblasti Kuang-si koncom apríla hurikánový vietor zničil celé budovy. Na niektorých miestach sa vyskytlo aj krupobitie a záplavy. V meste Hezhou bolo zaznamenaných 65 zosuvov pôdy.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie