fbpx

Bachmut je pascou na myši pre ruských vojakov

Reklama
Zdroj foto: twitter/ZelenskyyUa

Mesto Bachmut na východe Ukrajiny je pre ruských vojakov ako pasca na myši, vyhlásil v utorok veliteľ pozemných síl ukrajinskej armády Olexandr Syrskyj.

„Žoldnieri z Vagnerovej skupiny lezú do Bachmutu ako krysy do pasce na myši,“ uviedol Syrskyj počas návštevy oblasti frontovej línie. Dodal, že prostredníctvom aktívnej obrany boli ukrajinské jednotky schopné podniknúť protiútoky v niekoľkých úsekoch blízko Bachmutu. „Nepriateľ má viac zdrojov, no ničíme ich plány,“ uviedol veliteľ. Počas návštevy tiež niekoľkým vojakom odovzdal vyznamenania.

Ukrajinská strana tvrdí, že sa jej podarilo v niektorých prípadoch zatlačiť ruských vojakov aj niekoľko kilometrov severne a severozápadne od Bachmutu. Šéf Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin naopak opäť uviedol, že jeho bojovníci dosiahli úspech pri dobývaní posledných ulíc Bachmutu. V utorok zverejnil video, v ktorom ukázal časti mapy, ktoré sú stále pod kontrolou ukrajinských vojakov.

V Bachmute v Doneckej oblasti sa už celé mesiace sústreďujú boje. Podľa agentúry DPA ide pritom o najdlhší a najkrvavejší boj od začiatku invázie Ruska vlani vo februári.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie