fbpx

Rusko oznámilo, že v bojoch pri Bachmute zahynuli dvaja jeho velitelia

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Dvaja ruskí vojenskí velitelia prišli o život pri bojoch neďaleko mesta Bachmut na východe Ukrajiny. Oznámilo to v nedeľu ruské ministerstvo obrany.

Ruský rezort obrany uviedol, že v bojoch zahynuli veliteľ 4. motostreleckej brigády Vjačeslav Makarov a zástupca veliteľa armádneho zboru pre vojensko-politickú prácu Jevgenij Brovko.

Plukovník Makarov utrpel zranenia, ktorým počas evakuácie z bojiska podľahol. Plukovník Brovko zase skonal v dôsledku mnohopočetných rán, ktoré mu spôsobili šrapnely.

Ruské ministerstvo obrany okrem toho s odvolaním sa na vyhlásenie ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny informovalo, že „útočné oddiely“ ruských síl s podporou letectva pokračujú v boji o kontrolu západných častí Bachmutu. Rezort dodal, že ruskí vojaci odrazili v priebehu dňa všetky útoky ukrajinských síl, ktoré sa pokúšali preraziť ich obranu severne a južne od tohto mesta.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie