fbpx

Bez istenia ani krok. V Taliansku otvorili najvyšší visutý most pre chodcov v Európe

Reklama
V Taliansku otvorili najdlhšiu visutú lávku v Európe. Zdroj: X/EU Chronicles

V talianskej Umbrii bol otvorený visutý most pre chodcov medzi obcami Sellano a Montesanto, ktoré od seba delí 175 metrov. Tým sa stal najvyšším v Európe. Takzvaný „tibetský most“ má dosky s medzerami medzi nimi, takže návštevníci musia mať pri prechode karabíny.

Lávka, ktorá sa nachádza asi hodinu jazdy od hlavného mesta Umbrie Perugie, bola otvorená 23. marca. Podľa CNN trvá prechádzka dlhá 517 metrov približne 30 až 45 minút.

Starosta mesta Sellano Attilio Gubbiotti pre talianske noviny Corriere della Sera povedal, že cieľom je „oživiť oblasť a zabrániť jej vyľudňovaniu“. Východná Umbria, kde sa most nachádza, bola v roku 2016 centrom série ničivých zemetrasení.

Najvyšším visutým mostom na svete zostáva most klenúci sa 300 metrov nad kaňonom Changjiajie v južnej Číne. Je dlhý 430 metrov a návštevníci sa po ňom pohybujú po sklenených paneloch.

Najdlhším sa stále môže pochváliť Česká republika. Visutý most pre peších Sky Bridge v Dolní Morave na Orlickoústecku je dlhý 721 metrov. Vo výške 95 metrov prekonáva údolie Mlynského potoka a spája horské hrebene Slamník a Chlum.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie