fbpx

Biden sa stretol so Zelenským a oznámil novú dodávku zbraní pre Ukrajinu

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Americký prezident Joe Biden v nedeľu oznámil novú dodávku zbraní pre Ukrajinu. Urobil tak na stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským na summite krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Súčasťou balíka bude podľa Bidena strelivo, delostrelecká munícia a obrnené vozidlá. Všetci členovia skupiny G7 podľa jeho slov podporujú Ukrajinu.

„USA aj naďalej robia všetko, čo môžu, aby posilnili schopnosť Ukrajiny brániť sa,“ povedal Biden. Tiež vyjadril podporu pre dosiahnutie spravodlivého mieru na Ukrajine. Americký prezident v piatok neoficiálne uviedol, že jeho krajina podporí dodanie stíhačiek F-16 Kyjevu i výcvik ukrajinských pilotov.

Ukrajinský prezident v sobotu priletel do Japonska na palube francúzskeho vládneho lietadla zo summitu Ligy arabských štátov (LAŠ) v Saudskej Arábii. Nedeľňajšia schôdzka bola prvým osobným stretnutím Bidena so Zelenským od februára, keď americký prezident pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Kyjeva, pripomína CNN.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie