fbpx

Bratislavu okupujú diviaky. Strety s obyvateľmi stále pribúdajú

Reklama
Na snímkach diviaky, ktoré sa kvôli potrave špacírujú po hlavnom meste. Zdroj: reprofoto/tvnoviny.sk

Diviaky si z bratislavských ulíc urobili svoju promenádu. Po sídliskách hlavného mesta sa špacírujú čoraz častejšie. Riaditeľ Mestských lesov v Bratislave upozorňuje na prirodzený problém. Informujú o tom tvnoviny.sk.

Diviakov je možné zahliadnuť aj v okolí frekventovaných ciest či vnútroblokov. Obyvatelia, no najmä majitelia psov majú prirodzený strach. Mestská polícia tak rieši čoraz viac hlásení stretu so zverou.

Zver, samozrejme, láka najmä jednoduchý prístup k potrave. Preto ich najčastejšie možno vidieť v okolí smetných košov, no obľubujú aj opustené a neupravené záhrady.

Riaditeľ Mestských lesov v Bratislave Marek Páva pre TV Markíza upozorňuje, že chýba prirodzený predátor vlk: „Pri početnosti diviakov sme plne odkázaní na poľovníkov.“

Nečakanú návštevu si zažili koncom januára aj obyvatelia Košíc. Diviaky sa prechádzali po križovatke v centre mesta. Viac si môžete prečítať TU.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie