fbpx

Zelenskyj oznámil, že bude v Londýne rokovať so Sunakom

Reklama
Zdroj foto: president.gov.ua

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že absolvuje v pondelok v Londýne dôležité rokovania s britským premiérom Rishim Sunakom.

„Spojené kráľovstvo je veľkým lídrom v spojitosti s rozširovaním našich spôsobilostí v teréne i vo vzduchu. Táto spolupráca bude dnes pokračovať,“ napísal Zelenskyj na Twitteri.

Dodal, že s britským premiérom bude rokovať osobne a uskutoční sa aj rokovanie na úrovni delegácii. Zelenskyj Britániu naposledy navštívil vo februári, keď sa stretol so Sunakom i kráľom Karolom III.

Ukrajinský prezident sa v noci na pondelok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. V spoločnom vyhlásení uviedli, že Francúzsko dodá Ukrajine ďalšie desiatky obrnených vozidiel a vycvičí ukrajinských vojakov na ich používanie.

V sobotu bol ukrajinský prezident na návšteve Talianska, kde absolvoval schôdzky s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom a premiérkou Giorgiou Meloniovou. Na súkromnej audiencii vo Vatikáne ho prijal tiež pápež František, s ktorým Zelenskyj hovoril aj o deportáciách ukrajinských detí do Ruska.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie