fbpx

Britská tanečníčka zomrela na anafylaktický šok po zjedení sušienky. Obsahovala orechy, na obale spomenuté neboli

Na snímkach mladá tanečníčka, ktorá zomrela po zjedení sušienky, ktorá na obale nemala spomenuté orechy. Órla bola alergická na arašidy. Zdroj: Instagram/orla_baxendale

Baxendale utrpela závažnú alergickú reakciu a zomrela na anafylaktický šok po zjedení sušienky od Stewa Leonarda, uviedol Independent

Britská baletná tanečníčka s ťažkou alergiou na arašidy zomrela v Spojených štátoch po tom, čo zjedla sušienku , ktorý nemal na etikete uvedené oriešky.

Órla Baxendale, 25-ročná žena žijúca v New Yorku, kúpila sušienky začiatkom tohto mesiaca v obchode s potravinami Stewa Leonarda v Connecticute. Nevedela, že vanilkové sušienky obsahujú arašidy a na obale nebola žiadna zmienka o orechoch. Baxendale nosila EpiPen, ale nestačilo to na boj proti závažnej alergickej reakcii, ktorú utrpela po zjedení sušienky. Zomrela na anafylaktický šok 11. januára.

„Orla bola veľmi opatrná pri všetkom, čo jedla, a vždy dôkladne kontrolovala ingrediencie na všetkých obaloch. Okrem toho mala vždy pri sebe EpiPen a obklopovala sa ľuďmi, ktorí vedia, ako s ním pracovať,“ povedal právnik. „Po tom, čo začala mať anafylaktickú reakciu, použili EpiPen, ale vzhľadom na závažnosť alergie to nebolo účinné,“ dodal.

Obchod s potravinami odvtedy stiahol vanilkové sušienky. Stew Leonard’s vo svojom oznámení o stiahnutí z predaja uviedol, že sušienky vyrába spoločnosť Cookies United. „Sušienky obsahujú nedeklarované arašidy a vajcia. Ľudia s alergiou alebo silnou citlivosťou na arašidy alebo vajcia riskujú vážnu alebo život ohrozujúcu alergickú reakciu, ak konzumujú tieto produkty. Bolo hlásené jedno úmrtie, ktoré môže súvisieť s nesprávne označeným produktom,“ povedala riaditeľka pre styk s verejnosťou Stew Leonard Meghan Bell.

Cookies United vydala vyhlásenie a uviedla, že spoločnosť v júli informovala Stew Leonard’s, že produkt obsahuje arašidy. Vo videovyhlásení majiteľ obchodu povedal: „Je to pre nás smutný deň. Všetci sme z toho zničení, veľmi smutní,“ povedal. „Mám štyri dcéry, jedna z nich má 20 rokov. Viem si predstaviť, ako sa tá rodina práve teraz cíti, a všetci sme z toho všetkého veľmi, veľmi smutní.“

Baxendale, pôvodom z East Lancashire, sa presťahovala do New Yorku z East Lancashire v Anglicku, aby sa venovala tanečnej kariére. Bola „vynikajúcou baletkou, súčasnou a írskou stepovou tanečnicou“, ktorá bola „stelesnením nadšenia, sily a krásy“, píše sa v jej online nekrológu. Jej rodina povedala, že je „zničená touto nepredstaviteľnou stratou“.

Komisár pre ochranu spotrebiteľa v Connecticute Bryan Cafferelli označil smrť Baxendaleovej za „srdcovú tragédiu“. Povedal, že jeho štátna agentúra spolupracuje s miestnymi a federálnymi predstaviteľmi, ako aj s ďalšími štátmi v snahe „zabrániť podobnej tragédii v budúcnosti“.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie