fbpx

Britské rakety dlhého doletu pre Kyjev sú „extrémne nepriateľským“ krokom

Reklama

Zdroj foto: telegraph.co.uk/

Rusko v piatok vyhlásilo, že rozhodnutie Spojeného kráľovstva posielať Ukrajine rakety s dlhým doletom Storm Shadow je „extrémne nepriateľský“ krok.

Británia vo štvrtok oznámila, že Kyjevu dodá tieto zo vzduchu odpaľované zbrane, ktoré môžu zasiahnuť ciele hlboko za frontovou líniou. Spojené kráľovstvo sa tak stalo vôbec prvou krajinou, ktorá poskytne Ukrajine výzbroj dlhšieho doletu.

„Vnímame toto rozhodnutie ako extrémne nepriateľský krok Londýna, ktorého cieľom je ďalej pumpovať zbrane na Ukrajinu a ktorý povedie k vážnemu vyostreniu situácie,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Riadené strely Storm Shadow môžu byť odpaľované aj v extrémnych podmienkach a britské i francúzske ozbrojené sily ich využívali v Perzskom zálive, Iraku či Líbyi.

„Británia je evidentne ochotná prekračovať akékoľvek hranice a preniesť konflikt na podstatne novú úroveň, pokiaľ ide o ničenie a straty na životoch,“ uviedla Moskva. Rusko oznámilo, že „podnikne všetky potrebné opatrenia na neutralizovanie hrozieb“, aké predstavujú tieto nové rakety.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie