fbpx

Brutálne zranenie Žbirkovej vnučky má dohru. Prehovorila vdova po Mekym

Reklama
Žbirkova nevlastní vnučka Dominika (vľavo) bojuje o život. Katka Žbirková (vpravo) prelomila mlčanie o nevlastnej vnučke. Zdroj: Reprofoto/Pluska, TASR/Jaroslav Novák

Katka Žbirková prelomila mlčanie o „nevlastnej vnučke“ Mira Žbirku (†69) Dominike. Tá v nemocnici bojuje o život po tom, čo záhadných okolností utrpela vážne zranenia. Hoci sa vraj Katka s Dominikou videla len raz, je jej dievčatá veľmi ľúto a praje jej skoré uzdravenie. Mekyho „nevlastnou vnučkou“ by ju však vraj nenazvala.

O Dominike, ktorá za záhadných okolností utrpela vážne zranenia a má za sebou tri operácie mozgu, sa v posledných dňoch písalo ako o nevlastnej vnučke legendárneho slovenského speváka Mira Žbirku. Jeho manželka Katka sa tak rozhodla prehovoriť. Nevlastnou vnučkou by vraj Dominiku nenazvala.

„Dominiky mi je, samozrejme, veľmi ľúto a pre jej skoré uzdravenie. Ale vôbec sa nepoznáme a videli sme sa len raz,“ povedala pre Blesk.cz. S Dominikou sa vraj navyše osobne stretla už pred dlhými 25 rokmi na svadbe Mekyho dcéry Denisy z prvého manželstva.

„Keď sa (Denisa) vtedy vydávala, jej nastávajúci bol rozvedený a Dominika je jeho dcérou z predchádzajúceho manželstva. Asi by som jej úplne nenazývala nevlastnou vnučkou Mekyho, to tak naozaj nie je,“ dodala vdova po legendárnom spevákovi. Čo sa ale v osudný deň stalo , vraj netuší.

Dominiku našli 1. mája s ťažkými poraneniami v kaluži krvi v podjazde v Novom Meste nad Váhom. Po prevoze do nemocnice podstúpila tri operácie mozgu a o život bojuje už tri týždne. Jej stav sa ale zatiaľ nezlepšuje.

Jej stav sa je síce stabilizovaný, ale aj naďalej veľmi vážny. Lekári tak rodinu upozornili, že musia počítať so všetkým.

„Áno, máme počítať s horšou možnosťou,“ potvrdila webu Pluska.sk jej sestra Sarah.

Incident vyšetruje polícia.

„Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie zatiaľ nebudeme poskytovať ďalšie informácie,“ povedala policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Urobila som viac ako polícia. Tá sa dostala len ku kamerám, ja som našla svedkov, s kým Dominika bola a s kým hovorila až do chvíle, kým ju našli,“ tvrdí Sarah.

Rodina Dominiky sa tak snaží prísť na to, čo sa stalo, na vlastnú päsť. O samovraždu totiž podľa nich nejednalo.

„Nikdy by nespáchala samovraždu. Moja sestra sa má tak rada, že by to neurobila, v živote by sa nezabila. Nikdy,“ zdôraznila Sarah.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie