fbpx

Foodoru v Rakúsku dobehli straty. Zatvára svoje sklady a prepustí stovku ľudí

Reklama
Na snímke kuriér spoločnosti FoOdora. Zdroj: FACEBOOK/Foodora

Donáškovú službu Foodoru čakajú v susednom Rakúsku veľké zmeny. Tamojšie vedenie sa rozhodlo zatvoriť vlastné sklady potravín a prepustiť celkovo 130 zamestnancov. Značka bude teraz outsourcovať služby zákazníkom. Po nedávnom zatvorení na slovenskom trhu ide o ďalšiu veľkú zmenu v rámci skupiny Delivery Hero, do ktorej patrí. Píše o tom portál idnes.cz.

Firma Foodora sa podobne ako jej konkurenti v posledných rokoch začala špecializovať nielen na rozvoz hotových jedál z reštaurácií, ale aj na dovoz potravín. V rámci svojej internej stratégie na rakúskom trhu vsadila aj na vlastné sklady, ktorých mala Foodora sedem po celej krajine. Všetky sa však teraz zatvárajú, uvádza rakúsky portál Der Standard.

Foodora mala celkovo päť skladov vo Viedni, jeden v Grazi a ďalší v Linzi. Zmenu firemného smerovania však pocíti takmer 130 zamestnancov, ktorí už dostali výpoveď od vedenia, vrátane zákazníckeho servisu, ktorý sa rakúska Foodora rozhodla prenechať externým dodávateľom.

„So všetkými prepustenými zamestnancami vedieme dialóg a ponúkame im podporu na začiatku ich budúcej kariéry,“ uviedol v oficiálnej tlačovej správe Harbert Haas, generálny riaditeľ rakúskej spoločnosti Foodora. Značka sa v Rakúsku po novom zameria na širšiu spoluprácu s maloobchodnými predajcami potravín, drogériou, pekárňami, lekárňami a ďalšími podnikmi.

Rakúska reorganizácia sa nedotkne kuriérov

Foodora bude v roku 2022 v Rakúsku zamestnávať celkovo 410 ľudí. Zo zverejnených podnikových údajov vyplýva, že služba dlhodobo vykazuje početné straty, ktoré sa jej nedarí odstrániť. V čase pandémie koronavírusu, keď bol dopyt po doručovaní potravín obrovský, dosiahli straty rakúskej spoločnosti Foodora 14,3 milióna eur. V roku 2022 to bolo ešte o 2,3 milióna eur viac. Neočakáva sa, že prebiehajúca reorganizácia spoločnosti Foodora v Rakúsku ovplyvní kuriérov.

Foodora v súčasnosti pôsobí v siedmich európskych krajinách – v Českej republike, Dánsku, Fínsku, Maďarsku, Rakúsku, Nórsku a Švédsku. Pred niekoľkými týždňami pôsobila aj na Slovensku, ale rozhodla sa z trhu stiahnuť. Materskou spoločnosťou je spoločnosť Delivery Hero SE. K ukončeniu činnosti na Slovensku skupina uviedla, že dôvodom bola zmena investičných priorít.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie