fbpx

Brutálny útok medveďa grizzlyho: Vážne zranenému zachránil život sprej

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pixabay

Vojnový veterán Shayne Patrick Burke (35) si vyrazil na výlet do národného parku Grand Teton vo Wyomingu. Pri túre na neho ale zaútočila samica medveďa grizzlyho. Šelma ho pohrýzla, podrápala a mlátila s ním o zem. Shayne mal obrovské šťastie, že prežil. Zachránil ho sprej. Informuje portál blesk.cz.

Shayne dúfal, že sa mu podarí vyfotografovať sovu veľkú, a preto sa vydal na túru sám a dohodol sa s manželkou, že sa za hodinu stretnú pri aute. Počas cesty si spieval, lámal vetvy a robil hluk, pretože vedel, že tak môže medvede zastrašiť.

„Vyšiel som kopec a všimol si, že asi 50-70 yardov (cca 40-60 metrov, pozn. red.) predo mnou beží mláďa medveďa. Vedel som, že je zle,“ popísal veterán na instagrame.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shayne Patrick (@n0beefstew4u)

Natočil video na rozlúčku

Potom sa objavila aj dospelá medvedica, ktorá sa naňho vrhla a pre Shayna začalo peklo.

„Podarilo sa mi prevrátiť sa na brucho a prepletol som si prsty za krkom, aby som ochránil životné funkcie,“ vysvetlil veterán. Šelma ho podrápala a pohrýzla na ramene.

„Potom sa otočila, šliapla mi na chrbát, zahryzla sa mi do nohy a niekoľkokrát so mnou udrela o zem.“

Muž sa zveril, že v tom momente vykríkol a medvedica sa bohužiaľ znovu zamerala na jeho hlavu a pravdepodobne sa mu snažila prehryznúť krčnú tepnu. Shayne mal však stále ruky prepletené za hlavou, takže sa jej to nepodarilo.

V rukách mal navyše sprej proti medveďom, ktorý nestihol použiť.

„Keď sa mi zahryzla do rúk na zátylku, zároveň prehryzla aj nádobu so sprejom a tá jej explodovala v papuli,“  vysvetlil, ako sa mu podarilo zo šialenej situácie vyviaznuť.

Medvedica odbehla a Shayne napísal svojej žene o pomoc a začal si improvizovane ošetrovať rany.

„Ležal som sám v lese a zvieral nôž, bol som opretý o strom a len dúfal, že sa medveď nevráti,“ dodal na záver. Nemal ešte vyhrané, podarilo sa mu síce spomaliť krvácanie, ale vrtuľník so záchranármi mal problém ho nájsť. V ten moment sa veterán zmieril s tým, že tam možno zomrie, a dokonca nahral rodine video na rozlúčku. Našťastie ho zdravotníci nakoniec našli včas a vyzerá to, že sa plne uzdraví.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie