fbpx

Český prezident Pavel mal nehodu na motorke. Utrpel ľahké zranenia

Reklama
Český prezident Petr Pavel (Zdroj: Facebook Petra Pavla)

Zranenia, ktoré český prezident Pavel utrpel nie sú vážne, ale vyžiadajú si pozorovania v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe. Polícia doplnila, že k havárii nedošlo na pozemnej komunikácii, ale na uzavretom športovom okruhu, preto vec nešetrí ako dopravnú nehodu, informuje o nehode portál idnes.cz.

Prezidentov hovorca Vít Kolář pre Českú televíziu povedal, že Hrad zatiaľ presnú diagnózu nepozná. „Ide každopádne o ľahšie zranenie. Pán prezident bude na pozorovaní zrejme niekoľko dní,“ uviedol hovorca.

„Ak sa zmení niečo, budeme o tom informovať úplne otvorene a transparentne,“ dodal. Prezidentova hospitalizácia by podľa Kolářa vzhľadom na nadchádzajúci víkend nemala mať výraznejší dopad na jeho program a vyžiada si niekoľko dní.

Portál seznamzpravy.cz píše, že šesťdesiatdvaročný Pavel je známy svojou záľubou v jazde na motocykli, ktorej sa nevzdal ani po vlaňajšom zvolení do prezidentskej funkcie.

Vlani v lete sa na verejnosti objavil videozáznam, na ktorom išiel Pavol na motorke bez helmy. Prezident sa neskôr ospravedlnil a oznámil, že venuje peniaze na pomoc motocyklistom, ktorí cudzou vinou skončili na vozíčku.

Generál vo výslužbe je známy svojou dobrou fyzickou kondíciou, tento rok vo februári napríklad zoskočil padákom, počas návštev krajov sa rád vydáva na horské túry.

Nie je to však jeho prvé zranenie. V apríli sa prezident zranil na tvári pri streľbe na strelnici v zbrojovke v Uherskom Brode, kam zavítal pri dvojdňovej návšteve Zlínskeho kraja. K drobnej tržnej rane pri obočí prišiel pri streľbe dlhou zbraňou s optikou, zranenie vtedy nevyžadovalo lekárske ošetrenie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie