fbpx

Tragédia vo Francúzsku: Nebezpečná búrka si vyžiadala obeť aj zranených

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: TASR/Roman Hanc)

Na severe Francúzska v meste Courrières včera (23.5.) zabíjala búrka. Počas futbalového tréningu blesk zasiahol trénera, ďalší ľudia utrpeli aj vážne zranenia, informuje TASR podľa miestnych médií a agentúry DPA.

Podľa polície je zosnulým 33-ročný muž, ktorý bol trénerom miestneho futbalového klubu. Utrpel zástavu srdca a privolaným lekárom sa ho napriek dlhej snahe už nepodarilo oživiť. Dve zranené osoby vo veku 44 a 25 rokov sú vo vážnom stave. S bolesťami hrudníka ich previezli do nemocnice v neďalekom meste Lens.

Ošetrení boli aj štyria ďalší muži s ľahšími zraneniami, vrátane popálenín a bolestí hlavy. Hospitalizovali ich v nemocniciach v Lens alebo neďalekej obci Bois-Bernard.

Portál Ouest France informuje, že tragédia sa odohrala krátko po 20-tej hodine, v zlomku sekundy a práve vo chvíli, keď sa spustil intenzívny dážď a všetci športovci boli na ceste opustiť ihrisko.

Taktiež pripomína, že pre včerajšok, kedy sa tragédia odohrala bol vyhlásený prvý stupeň výstrahy pred búrkami.

Na ihrisku bolo okrem trénera a zranených v čase zásahu bleskom aj ďalších 29 ľudí. Podľa tamojších úradov utrpeli šok, no vyviazli bez zranení. Na mieste zasahovalo päť sanitiek, zhruba 25 záchranárov, ako aj lekárske tímy vrátane psychológov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie