fbpx

Európou sa šíri nebezpečný vírus. Toto odporúčajú lekári

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FREEPIK/stefamerpik

Nebezpečný vírus, ktorý sa šíri Európou spôsobuje nepríjemné zdravotné komplikácie a v tele vydrží aj niekoľko týždňov. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Vo Veľkej Británii sa neobvykle rýchlym tempom šíri norovírus. Podľa denníka Mirror je súčasný počet prípadov o 75 percent vyšší, než je 5-ročný priemer vypočítaný pre toto ročné obdobie.

Tamojšia zdravotnícka agentúra preto vyzvala obyvateľov, aby dodržovali šesť krokov, ktorými by mohli nákaze predísť.

V prvom rade vyhnúť sa blízkemu kontaktu s kýmkoľvek, kto vykazuje príznaky nákazy. K signálom patrí najmä nevoľnosť, hnačka a zvracanie.

Objaviť sa však môže aj vysoká teplota a bolesť hlavy či končatín. Odporúčajú preto nedotýkať sa povrchu alebo predmetov, ktorých sa chorý mohol dotknúť, a vyhýbať sa kontaktu rúk a úst.

Ďalšie odporúčania

Pokiaľ máte chorého človeka doma, je dobré sa vyhnúť spoločnému vareniu a dezinfikovať povrchy. K praniu kontaminovaného oblečenia a posteľnej bielizne odporúčajú používať pracie prostriedky a prať na 60 stupňoch Celzia. Netreba zabúdať ani na dôkladné a časté umývanie rúk.

​V apríli sa vírus masívne rozšíril aj v Nemecku. Na jarnom festivale v Štuttgarte sa ním podľa denníka Bild malo nakaziť viac než 300 ľudí. Vyvolal u nich veľmi prudké zvracanie a hnačku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie