fbpx

Cestujúci privolali políciu na opitého autobusára. Ten ich zabuchol vo vozidle a odišiel

Reklama
Ilustarčná snímka. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Autobus smerujúci do Rožňavy šoféroval opitý vodič. Cestujúci sa na autobudára rozhodli privolať políciu. Keď to zistil, zavrel ich vo vozidle a odišiel. Polícia Slovenskej republiky o tom informovala na sociálnej sieti.

Vo vozidle hromadnej dopravy sa v čase incidentu nachádzalo desať ľudí. Autobusár zistil, že naňho cestujúci zavolali políciu, tak sa rozhodol odstavil autobus v obci Háj, vzal si tržbu a pešo odišiel, približuje RTVS.

Incident sa odohral v pondelok 18. marca pred 17:30 h.

„Cestujúci mali podozrenie, že vodič autobusu je pravdepodobne pod vplyvom alkoholu, a preto svoje podozrenie oznámili na tiesňovú linku 158. Keď to vodič zistil, nechal autobus stáť na rázcestí v obci Háj, tržbu z autobusu vzal so sebou, zabuchol za sebou dvere a vybral sa pešo preč smerom na obec Turňa nad Bodvou,“ informuje polícia.

55-ročného vodiča autobusu policajti vypátrali v obci Turňa nad Bodvou o 18.45 h. Podrobili ho dychovej skúške na alkohol. Nafúkal 0,71 promile, informujú tvnoviny.sk.

Autobusárovi zadržali vodičský preukaz. O treste za jazdu pod vplyvom alkoholu rozhodne správny orgán.

„Cestujúcim sa za pomoci núdzového tlačidla podarilo dvere otvoriť a vystúpiť z autobusu. Dve osoby z miesta odišli, osem čakalo na príchod policajnej hliadky,“ priblížila polícia.


Autobusári pod vplyvom alkoholu sú viacerí

Ako informuje kosicednes.sk, iný vodič autobusu v Kráľovskom Chlmci šoféroval s viac než jedným promile v dychu. Policajná hovorkyňa Lenka Ivanová povedala, že polícia 52-ročného vodiča medzimestskej linky zastavila a kontrolovala dnes 19. marca po piatej hodine ráno.

„Výsledok jeho dychovej skúšky bol 0,57 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,19 promile, opakovaná dychová skúška mala hodnotu 0,41 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 0,85 promile,” priblížila hovorkyňa. Autobus bol v danom čase prázdny, avšak vodič mohol napriek tomu spôsobiť škody na majetku či ohroziť zdravie a životy ľudí.

Muž bol políciou zadržaný a presunutý do cely policajného zaistenia. Ak mu bude dokázaná vina, hrozí mu trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie