fbpx

Chorvátsko je LACNEJŠIE než ste si mysleli: Aktuálne ceny potravín vás prekvapia

Reklama
Ilustračné foto - naľavo Dubrovnik, Chorvátsko. Zdroj: Unsplash/Ivan Ivankovic, John Vid

České novinky píšu prehľad cien na dovolenke v Chorvátsku. Ceny potravín prirovnávajú k tým domácim. Na dovolenku so sebou vraj už nie je potrebné nosiť zásoby jedla. Pozri si aktuálne ceny niektorých vybraných potravín v tamojších supermarketoch.

Potraviny v Chorvátsku

V Chorvátsku nájdeš okrem menších obchodov, ktoré môžu byť pri pobreží o niečo drahšie aj veľké reťazce ako Lidl, či Kaufland. Tie ponúkajú široký výber, časté zľavy a akcie. Ceny v týchto obchodoch sú často porovnateľné s tými našimi, takže plný kufor zásob nie je potrebný. Čerstvú zeleninu, ovocie a ryby môžete nakúpiť aj na miestnych trhoch.

Skúsenosti turistov

Jakub z Ostravy pre novinky.cz povedal: „Nakupujeme suroviny výhradne v Chorvátsku, pretože ich zelenina chutí lepšie ako tá, ktorú kúpite v Česku. Rajčiny, šalát, uhorky, všetko nakupujeme tu.“ Dodal, že aj keď si kamaráti berú české pivo, dá sa kúpiť aj na mieste za podobnú cenu, takže ho voziť nie je nutné.

Aktuálne ceny potravín

Podľa prieskumu cien v Chorvátsku stojí pollitrová plechovka Pilsner Urquell približne 1,69€. K dispozícii sú aj značky Staropramen, Kozel či Krušovice. Bohumila a Oto z Liberca, ktorí sú ubytovaní v Bašskej Vode, poznamenali, že ceny mliečnych výrobkov a vajec sa zvýšili, zatiaľ čo alkohol zostal na rovnakej úrovni. Lokálne trhy sú tiež skvelou voľbou, kde sa dá dokonca vyjednávať o cene.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie