fbpx

Deti na školách sú vystavené antisemitizmu

Reklama
Na snímke študent maturuje z fyziky poèas ústnej maturitnej skúšky na Gymnáziu Jána Adama Raymana, v Prešove 22. mája 2023. FOTO TASR - Veronika Mihaliková *** Local Caption *** Maturity na Gymnáziu Jána Adama Raymana v Prešove

Zdroj foto: TASR

Deti v nemeckých školách sú vystavené antisemitizmu nielen zo strany spolužiakov, ale i učiteľov. V sobotu to uviedol komisár nemeckej vlády pre oblasť boja proti antisemitizmu Felix Klein, ktorý v tejto súvislosti vyzval na lepšie vzdelávanie pedagógov.

„Všimli sme si, že antisemitizmus sa šíri aj na školách, a to vo forme nevhodných poznámok nielen od žiakov, ale aj zo strany vyučujúcich. Treba urýchlene prijať potrebné opatrenia,“ vyhlásil Klein.

Komisár tiež dodal, že podľa neho by malo byť povinné nahlasovanie incidentov s protižidovským podtónom na školách. Reagovanie na protižidovské a rasistické poznámky by tiež malo byť povinnou súčasťou pedagogického vzdelávania. Klein zároveň vyhlásil, že je potrebné preskúmať, čo sa o judaizme píše v školských učebniciach.

„Niektoré učebnice opisujú život židov ako pred 2000 rokmi. Píše sa v nich, že chlapci čítajú z Tóry a dievčatá melú kukuricu,“ povedal Klein. Dodal, že na obraz židov negatívne vplývajú aj ilustrácie v náboženskej literatúre.

„V školských učebniciach musí byť jasne napísané, že židia patria do Nemecka,“ vyhlásil Klein.

Agentúra DPA pripomína, že Klein v roku 2019 vyzval židov, aby na verejnosti nenosili okrúhle čiapočky kippy na verejnosti. Dodal, že zmenil názor v tejto záležitosti, pretože v posledných rokoch nastal v Nemecku nárast antisemitských trestných činov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie